Koszty prowadzenia działalności gospodarczej

Prowadzenie działalności gospodarczej

Nie od dziś wiadomo, że rzeczywistość w Polsce nie rozpieszcza przedsiębiorców. W związku z czym szlifujemy do perfekcji swoją narodową umiejętność, dokładnie przedsiębiorczość.

Ile kosztuje przyjemność posiadania firmy

Nie da się określić dokładnie jakie są koszty prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, bo to zależy od wielu czynników. Od opłat ZUS-u po kwoty związane ze specyfiką branży. Zawsze jednak można je zmniejszyć, nie robiąc tego kosztem rozwoju czy jakości produktu.

Koszty stałe

To będą te, które ponosimy co miesiąc, czyli:

  • ZUS,
  • podatek,
  • rachunki,
  • księgowość.

Koszty zmienne

To są zazwyczaj związane z samym wykonywaniem danego zlecenia. Czyli materiały, usługi jakie musimy opłacić aby wykonać swoją pracę i wiele innych.

Jak możemy obciąć koszty w firmie

Zmagając się z problemem cięcia kosztów warto już przed założeniem działalności gospodarczej zastanowić się nad możliwościami jakie nam daje nasze państwo, albo jakich nam jeszcze nie ograniczyło.

Konstytucja Biznesu

Kiedy nie wiemy czy pomysł wypali skorzystaj z możliwości jaką daje Konstytucja Biznesu. Jest to jakiś sposób jeśli nie jesteśmy zdecydowani czy pomysł potrafi na siebie zarobić. Jest to powiedzmy sobie szczerze jakiś punkt zaczepienia.

Programy dla studentów

Poza tym jak jesteś studentem masz mnóstwo możliwości uczestniczenia w programach, które pozwalają na wprowadzenie w biznes jak najbardziej bezboleśnie. Doradztwo, ulgi związane z prowadzeniem działalności, wszystko ma swoje odzwierciedlenie w wydatkach.

Dofinansowania

Dofinansowania ze środków unijnych. Jest to bardzo dobry sposób na start z naprawdę dużą inwestycją. Nie musimy od razu kupować wszystkich maszyn. Mamy przecież jeszcze leasing i po jakimś czasie maszyna może przejść na naszą własność.

Doradca finansowy

Nie bójmy się spotkać z doradcą finansowym. Jeśli mamy pomysł postarajmy się wykorzystać każdą drogę, która może nam ułatwić jego realizację. Doradca zwróci nam na pewno uwagę na to gdzie możemy spodziewać się największych problemów. Ustrzeże nas to od błędów, które popełnili już inni.

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga od nas wiedzy. Im bardziej będziemy świadomi naszych możliwości tym większe osiągniemy zyski. Także wykorzystywanie istniejących możliwości to świadome prowadzenie przedsiębiorstwa. Ogromni gracze nie maja przed tym żadnych obiekcji więc dlaczego my byśmy mieli mieć?

One Reply to “Koszty prowadzenia działalności gospodarczej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.