Agencja social media – dlaczego warto nawiązać współpracę?

Kobieta pracuje w agencji social media

Artykuł partnera.

Social media są obecnie jednym z głównych kanałów informacyjnych i tym samym – marketingowych. Dobrze prowadzony profil firmy może nam pomóc nie tylko rozkręcić nowy biznes, lecz także pozwala dotrzeć do stałych i nowych klientów. Ponieważ portale społecznościowe działają zdecydowanie szybciej niż tradycyjne media, na efekty promocji również nie trzeba długo czekać. Nie każdy jednak lubi prowadzić kanały społecznościowe, nie każdy się też do tego nadaje i nie każdy się na tym zna. Z pomocą może przyjść firma, która profesjonalnie zajmuje się kreowaniem wizerunku w sieci, czyli agencja social media.

Czym się zajmuje agencja social media?

Profesjonalna agencja social media, np. camp7.pl, zatrudnia osoby w portalach społecznościowych poruszające się niczym ryby w wodzie. Potrafią one nie tylko tworzyć interesujące dla klienta treści, które się klikają, ale także określić potrzeby klienta. A to jeden z najważniejszych elementów promocji.

Wbrew pozorom w social mediach nie jest łatwo się przebić ze swoim przekazem. Trzeba przedrzeć się najpierw przez gąszcz wielu innych atrakcyjnych postów. Płatne kampanie reklamowe, które oferują portale, nie do końca się sprawdzają. Ich algorytmy nie są dostosowane do konkretnego klienta, dlatego często owszem – zapewniają dotarcie do dużej grupy, jednak nie przekłada się to na klikalność, a tym bardziej na sprzedaż i w ogólnym rozrachunku na dochody firmy. Koszt tego typu narzędzi zazwyczaj przewyższa korzyści, więc ostatecznie jesteśmy na tym stratni.

Sukces w tej materii zapewnia dokładne sprecyzowanie potrzeb grupy docelowej wraz z przygotowaniem unikatowych i ciekawych treści, które przyciągną uwagę odbiorcy. Niemniej ważne od tekstu są grafika oraz inne elementy multimedialne.

Współpraca grafika i copywritera w tworzeniu ciekawych treści na portale społecznościowe jest więc szczególnie istotna. Kiedy już się uda dotrzeć do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych konkretnymi usługami czy produktami, można zacząć kreować nowe potrzeby i zacząć na nie odpowiadać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.