Co robić nad wodą?

Mężczyzna spędza czas nad wodą

Weekend po pracy warto spędzić na regeneracji swoich sił aby wrócić pełnym energii w poniedziałek. Warto przy okazji oprócz aktywnego wypoczynku znaleźć sobie chwilę na leniwy relaks gdzieś nad brzegiem wody.

Woda koi nerwy

Nie od dziś wiadomo, że przebywanie nad wodą działa kojąco na człowieka. Po prostu o wiele szybciej się wraca do pełni sił. Wpływ ma na to wilgotny mikroklimat, który doceniają nasze płuca, oczy. Nie bez znaczenia jest też roślinność wokół wód, która zwykle jest tam bardzo bujna i wydziela oprócz tlenu także olejki w ciepłe dni. Pracując w mieście warto spędzać w takich miejscach jak najwięcej czasu.

Gdzie nad wodę

Jeśli chodzi o wybór miejsca to wszystko zależy od tego co chcemy robić. Jaki mamy plan. Jeśli zamierzamy aktywnie, to tam gdzie akurat mamy taką możliwość. Do wyboru mamy żagle, kajaki, pływanie na wakeboardzie, a wyciągi można spotkać praktycznie w okolicy każdego większego miasta.

Co to jest Wakeboard

Gwoli wyjaśnienia co to jest wakeboard. Warto wspomnieć że to jeden z najpopularniejszych ostatnio sportów wodnych. Podobny trochę do surfingu, z którego się zresztą wywodzi, ma jednak w sobie elementy kitesurfingu oraz snowboardu. Jego uniwersalność polega na zastosowaniu jako napędu wyciągu. Dało to możliwość uprawiania wakeboardu na żwirowniach, stawach, jeziorach i rzekach.

Odskocznie od codzienności

Spędzanie czasu nad wodą to nie jest wcale marnowanie go. Co z tego, że można by go było przeznaczyć na jeszcze jeden dodatkowy projekt do pracy. Przecież życie nie kręci się wokół etatu. Za to spędzenie czasu z rodziną daje o wiele więcej satysfakcji. A dzięki nowej energii idzie nadrobić wszystko w czasie tygodnia.

A gdyby tak biwak?

Takie typowe nocowanie nad wodą, jak z opowieści wypadów w Bieszczady. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić taki wypad z rodziną. Najlepiej znaleźć sobie oznaczone miejsce do biwakowania. Przez dzień korzystanie z uroków przyrody, pływanie, a wieczorem ognisko. Tego klimatu nie da się zastąpić.

Nad wodą spędza się czas bardzo fajnie i nie tylko leniuchując na piaszczystej plaży. Wakeboard czy kajaki to jedne z wielu dostępnych atrakcji. Poza tym w Polsce jest wiele ładnych i czystych zalewów oraz rzek i jezior. Powinniśmy z tego korzystać w pełni także po to aby nie zostały one zdegradowane.

One Reply to “Co robić nad wodą?”

  1. Uwielbiam wyjazdy nad wodę. Zawsze w okresie wakacyjnym, staram się być nad wodą co weekend, żeby się relaksować 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.