Wystrój biura na święta

Dekorowanie biura ozdobami świątecznymi

Czy ozdabiać biuro na święta? Odwieczne pytanie, które jednak warto postawić. A jak już się zdecydujemy to teraz jak dobrać ozdoby tak aby były jak najlepiej do niego dopasowane.

Czy warto ozdabiać biuro, nawet jeśli sami nie obchodzimy świąt

Raczej nie wybieramy klientów ze względu na ich stosunek do wiary. Poza tym warto wiedzieć, że większość ozdób oraz tradycji pochodzi jeszcze z pogańskich czasów i tylko zostały zaadoptowane przez kościół. Pokazanie się od strony przywiązania do tradycji wyzwala w kliencie poczucie wartości i stabilności. Może warto to wykorzystać?

Na jakie święta ozdabia się biura

To też zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Jak ktoś jest architektem wnętrz to praktycznie z każdej okazji może sobie zmieniać dodatki. Nadchodząca jesień też daje pole do popisu i wtedy można przebierać we wrzosach, ozdobnych dyniach i astrach.

Dla prowadzących działalność w sektorze, gdzie nadmiar ozdób jest niekoniecznie pożądany lepiej celebrować tylko na najważniejsze święta, Boże Narodzenie i Wielkanoc. Także we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym też trzeba ostrożnie szafować dodatkami.

 

Kiedy ściągamy ozdoby świąteczne

W tradycji polskiej jest wyraźnie zaznaczone, że okres Bożego Narodzenia trwa do 2 lutego. Jednak dekoracje można w biurze ściągnąć już wcześniej. Jakkolwiek pośpiech niekoniecznie jest wskazany, więc najbardziej optymalnym terminem będzie połowa stycznia. Kiedy część klientów już zobaczy dekoracje, a nie zdążą one nam się jeszcze znudzić. W przypadku Wielkanocy dekoracje usuwa się w około 2 tygodnie po święcie.

Jakie ozdoby do biura

Nie można podać jednego uniwersalnego wystroju świątecznego, który będzie pasował do każdego biura. To co się świetnie sprawdzi w nowoczesnym niekoniecznie nadaje się do przytulnego biura w gminie.

Gotowe stroiki to najłatwiejszy wybór

Nie mając pomysłu (a względnie czasu) co wybrać do biura polecam gotowe aranżacje dostępne w kwiaciarniach, sklepach internetowych czy portalach aukcyjnych. Gotowe, małe choinki idealne do postawienia na biurko można kupić bez problemu. Poza tym można układać samemu ciekawe kompozycje. Co na pewno zostanie docenione.

Wystrój świąteczny biura przypomina nam o świętach. W końcu w tym miejscu spędzamy te 8 godzin dziennie. Dodatkowo wprowadza urozmaicenie co daje nam dodatkowy motyw do pracy. Elegancka kompozycja na pewno podnosi rangę przy spotkaniach z klientami. Dbanie o odpowiedni nastrój podczas negocjacji to nie tylko wygodne fotele.

One Reply to “Wystrój biura na święta”

  1. Ja w tamtym roku zdecydowałam, że wreszcie moje biuro powinno być na święta ozdobione. Wszyscy byli zachwyceni 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.