Jaki język obcy warto znać?

Kobieta uczy sie języka obcego

Ciężko jest odpowiedzieć na to podstawowe pytanie. Dużo zależy od wieku w jakim jesteśmy, od kontaktów jakie posiadamy, od kierunku rozwoju kariery. Każdy z języków jak pokazuje życie jest w pewnym momencie przydatny. Czy to awans, czy zdobycie lepszej posady, może podwyżki.

Jaki język obcy gdzie jest używany

Wiemy gdzie w jakich krajach mówi się jakim językiem. Od razu warto wspomnieć, że niektóre z nich są jeszcze wykorzystywane w kontaktach międzynarodowych na różnych płaszczyznach. Warto poznać, gdzie jakiego możemy się spodziewać.

Gdzie wykorzystamy znajomość języka angielskiego

Oprócz podróży do krajów gdzie mówi się tym językiem na pewno nieraz się z nim spotkamy w pracy. Obecnie wyższe stanowisko, kariera jest zależne właśnie od znajomości angielskiego w stopniu perfekcyjnym. Poza tym developerzy i cała branża IT językiem angielskim jest przesiąknięta.

Warto wiedzieć, że język angielski wykorzystywany jest wszechstronnie w kontaktach biznesowych. Nawet jeśli chcemy prowadzić negocjacje z Holendrem, Albańczykiem czy Norwegiem wszędzie tam załatwimy wszystko właśnie w tym języku.

Język francuski to nie tylko kraj nad Sekwaną

Podobnie ma się rzecz z językiem francuskim. Niby wydaje się, że głównie używany będzie tylko podczas wyjazdu do Paryża (tym bardziej, że Francuzi mają niechęć do angielskiego) jednak nie tylko tam nam się on przyda.

Język Francuski jest używany w dyplomacji. Bez jego znajomości kariera polityczna ma bardzo ograniczone możliwości (co zresztą łatwo zaobserwować). Poza tym Francja to często partner wielu firm w różnych inwestycjach i interesach. Także w odpowiednim przedsiębiorstwie znajomość tego języka zostanie doceniona.

Znajomość języków obcych w pracy

Jak widać na przykładzie nie tylko język angielski zostanie szeroko doceniony. Dobra znajomość jednego z języków sąsiadów daje o wiele więcej możliwości w wyborze pracy, miejsca zamieszkania czy prowadzenia interesu.

Utrzymanie poziomu własnego wykształcenia i podnoszenie go daje nam dużo swobody. Nie zostajemy w ten sposób ograniczeni tylko do konkretnych stanowisk pracy. Także prowadząc działalność mamy większe możliwości ekspansji na inne rynki, nie tylko polski.

One Reply to “Jaki język obcy warto znać?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.